Burnos higiena

Burnos higiena ir jos mokymas, dantų balinimas, dantų vagelių silantavimas.

Gera burnos higiena – pagrindinė dantų ėduonies ir apydančio profilaktikos priemonė. Dantų apnašos ir jose esantys mikroorganizmai yra viena iš svarbesnių karieso ir apydančio ligų atsiradimo priežasčių. Pašalinus dantų akmenis Burnos higienagalima tikėtis išgydyti apydančio ligas. Jei dantenų uždegimą sukeliančios priežastys nėra pašalinamos, dantenų uždegimas pereina į alveolės kaulo uždegimą, ir vystosi marginalinis periodontitas (paradontozė), kurio metu nyksta kaulas, dantys tampa paslankūs (pradeda klibėti), ir galų gale tenka juos šalinti.

Pasaulyje didelis dėmesys skiriamas dantų priežiūrai, burnos higienai ir profilaktikai.

Rekomenduojama, kad profesionali burnos higiena būtų atliekama kas 6 mėnesius. Asmenims, jau turintiems periodonto problemų, burnos higienos procedūras atlikti patartina kas 3 – 4 mėnesius. Tokiu būdu liga neplis.

Profesionaliam burnos valymui naudojamas plačiai paplitęs Air-flow sistemos derinimas su ultragarsiniu skaleriu.

Air-flow sistema nuvalomos minkštosios ir kietosios dantų apnašos, kur dantis veikia suspausto oro ir vandens srovė bei sodos milteliai. Puikiai panaikinamos ne tik nuo rūkymo atsiradusios dėmės, bet ir tokios, kurias sukelia juodoji arbata, kava ar kiti dažantys maisto produktai. Taigi, profesionali burnos higiena pasitarnauja ne tik kaip profilaktinė, bet ir kaip dantų balinimo priemonė.

Profesionalią burnos higieną atlieka tam specialiai apmokytas specialistas – burnos higienistas. Jis atsakingas ne tik už tai, kad pacientui būtų kokybiškai atlikta ši paslauga, bet ir išmokytų taisyklingai prižiūrėti savo dantis, individualiai parinktų tinkamas priemones kasdienei asmens burnos higienai palaikyti.

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti:

  • Prieš pradedant numatytą terapinį, periodontologinį, ortodontinį gydymą, dantų implantaciją ar kitą chirurginę intervenciją, endodontinį gydymą, protezavimą, dantų balinimą.
  • Kaip palaikomajį gydymą ortodontinio gydymo metu nešiojant nenuimamus ortodontinius aparatus.
  • Kaip palaikomajį gydymą po gydomųjų procedūrų gydant periodonto ligas.