Dantų implantacija – chirurginis gydymas

Burnos chirurgas

Burnos chirurgas: Mindaugas Pranskūnas

Chirurginės intervencijos atliekamos, kai periodonto ar kariozinės dantų ligos būna smarkiai pažengusios ir įprasto konservatyvaus gydymo neužtenka. Jei yra pašalinamas dantis ar daugiau dantų, dažnas pacientas užduoda klausimus:

 • Kaip atstatyti esamą defektą?
 • Kaip susigrąžinti gražią šypseną?
 • Kaip komfortiškai sukramtyti maistą?

Mūsų klinikos gydytojai gali pasiūlyti pažangiausią būdą, susigrąžinti netektus dantis – dantų implantaciją. Savo praktikoje dažniausiai naudojame Šveicariškus (Straumann) implantus.

Danties implantas

Kas yra danties implantas?

Dantų implantai – pažangiausias būdas atstatyti prarastą vieną ar daugiau dantų. Tai danties šaknies pakaitalas, kuris gaminamas iš ypač tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos (titano, cirkonio ar jų lydinio) ir primena nedidelį sraigtą. Atstatinėjant prarastą dantį, “sraigtas” chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį, o prie jo tvirtinama dirbtinė danties karūnėlė.

Dantų implantai Panevėžyje

Danties implantas žmogui pirmąkart įsriegtas dar 1967 m. Nuo tada implantologija pažengė tiek, kad šiais laikais dantų atstatymo implantais procedūra kasmet atliekama virš 10 milijonų žmonių visame pasaulyje, o prigyjimas siekia 96 -100 proc.

Kodėl svarbu prarastą dantį atstatyti dantų implantu?

Praradus dantį rekomenduojame kuo skubiau jį įstatyti, nes burnos ertmėje prasideda šie nepageidaujami procesai:

 1. Ima slinkti kaimyniniai dantys į netekto danties vietą. Keičiasi jų padėtis dantų lanke.
 2. Prasideda kaulinio audinio rezorbcija – kaulo nykimas netekto danties vietoje. Nukeliant danties atstatymą implantu, kaštai įsriegti implantą greičiausiai bus didesni, nes bus reikalingas papildomas kaulinio audinio atstatymas.
 3. Dėl suprastėjusio sąkandžio bus sunkiau sukramtomas maistas.
 4. Likę dantys gaus didesnį kramtymo krūvį, todėl greičiau dils. Gali atsirasti emalio įtrūkimų.
 5. Atsiranda šypsenos estetiniai sutrikimai.

Implantais atkuriami ne tik pavieniai dantys, bet ir bedančiai žandikauliai. Implantų pagalba pacientams grąžinamas komfortiškas gyvenimas, pasitikėjimas savimi ir graži šypsena.

Kaip atliekama implantacijos procedūra?

 1. Bendros paciento sveikatos būklės analizė.
 2. Burnos ertmės būklės ir panoraminės bei kompiuterinės tomografijos nuotraukų įvertinimas.
 3. Aptariami gydymo planai. Pasirinkus dantų atstatymą implantais – toliau seka viskas tokia tvarka:
 4. Sutikus pacientui imamas kraujas iš venos ir implantacijos metu gaminamas trombocitais praturtintas fibrinas (PRF).
dantų implantavimas

Kokia PRF procedūros nauda?

 • Spartesnis gijimas po implantacijos;
 • Mažesnė uždegimo, infekcijos ir komplikacijų rizika;
 • Implantacijos vietoje mažiau tinsta;
 • Nesusiformuoja randas arba jis būna gerokai mažesnis.

Kaip atliekama procedūra?

 • PRF koncentratas gaunamas iš paties paciento kraujo, kuris paimamas iš venos įprastos neskausmingos procedūros metu.
 • Tam, kad būtų atskirtos kraujo ląstelės, paimtas veninis kraujas specialiu aparatu centrifuguojamas, kol atsiskiria kraujo komponentai.
 • Paimamas vidurinis sluoksnis, kuriame gausu trombocitų, atsakingų už kraujo krešėjimą.  Trombocitai gydymui yra naudingi dar ir todėl, kad išskiria augimo faktorius, skatinančius gijimą ir slopinančius uždegimą.
 • Atlikus chirurginę procedūrą (implantaciją, kaulo augmentaciją, pašalinus dantį ar kt.) surinktas PRF koncentratas įvedamas  į operuojamą vietą.
 • Implanto ar implantų įsriegimas atkėlus minkštuosius audinius į kaulą. Dantų implantacija neskausminga. Procedūra atliekama atlikus vietinį nuskausminimą. Vieną implantą įsukti užtrunka vidutiniškai apie 20 – 30 minučių. Po implantacijos gali būti skiriamas trumpas antibiotikų kursas. Galimas trumpalaikis, nedidelis patinimas ir nedidelis skausmas operuotoje vietoje. Po 10 – 14 d. išimami siūlai.
 • Implanto prigyjimas trunka nuo 4 – 12 savaičių. Jei buvo reikalinga priauginti kaulą, gyjimas tuomet trunka nuo 6 – 9 mėnesių.
 • Implantui prigijus atliekamas protezavimo etapas – nuėmus atspaudus, gaminamas dirbtinis natūraliai atrodantis dantis. Prieš tai pageidaujant pacientui ar esant būtinybei formuoti dantenas gaminamas laikinas dantis iš plastmasės, kol bus pagamintas pastovus.

Kiek tarnauja dantų implantai?

Dantų implantai prigyja net 96-100 % atvejų. Tačiau, kad implantai tarnautų nepriekaištingai visą gyvenimą, svarbūs yra šie faktoriai:

 1. Paciento asmeniniai burnos higienos įgūdžiai.
 2. Kaulo, gleivinės storis ir kokybė.
 3. Kokybiškas ir tikslus protezas ant implanto.
 4. Implantuojančio gydytojo patirtis ir gebėjimai. Mūsų klinikoje dirba burnos hirurgas Mindaugas Pranskūnas, turintis didelę patirtį. Taip pat gydytojas aktyviai dalyvauja mokslinėje veikloje taip prisidėdamas prie pažangesnio bei saugesnio dantų implantacijos kūrimo. Savo pacientams suteikiame pilną garantiją dantų implantacijos paslaugoms.
 5. Naudojamos tik originalios Straumann protezavimo detalės. Protezuojantis gydytojas Vytautas Pranskūnas pabrėžia originalių protezavimo detalių svarbą, nes detalės, gaminamos to pačio gamintojo, yra nepalyginamai kokybiškesnės ir tikslesnės, kas lemia ilgaamžiškesnį ne tik protezo, bet ir implanto tarnavimo laiką.
Danties implantai Panevėžyje