Ortodontinis gydymas

Ortodontinis gydymas yra taikomas netaisyklingai išdygusių dantų atstatymui į dantų lanką, netaisyklingo sąkandžio korekcijai, veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų gydymui bei šių ligų profilaktikai.

Kodėl verta gydytis ortodontiškai?

Ortodontinis gydymas ne tik sukuria nuostabią šypseną ir harmoningą sąkandį, bet ir pagerina Jūsų sveikatą. Lygūs dantys lengviau valomi, dėl to sumažėja ėduonies, dantenų uždegimo galimybė, išvengiama periodontologinių problemų. Taisyklingas sukandimas pagerina garsų tarimą, kramtymo kokybę, sumažina dantų nusidėvėjimą.

Kada pradėti ortodontinį gydymą?

Ortodontinis gydymas dažniausiai taikomas vaikams ir paaugliams, nes šiame amžiuje gydymas efektyvesnis. Pirmasis apsilankymas pas ortodontą rekomenduojamas 7 metų vaikams. Šio apsilankymo metu įvertinamas ortodontinio gydymo poreikis. Gydytojas ortodontas gali pastebėti dantų dygimo sekos neatitikimus, trūkstamas dantų užuomazgas, žandikaulio augimo sutrikimus, numatyti galimą dantų susigrūdimą.

Vis daugiau ortodontinių pacientų sudaro suaugę žmonės. Suaugusiems pacientams ortodontija dažnai atliekama dėl estetinių poreikių arba kaip paruošiamasis gydymas prieš protezavimą, implantaciją.

Ortodontiniai aparatai

Treineriai:

Ortodontiniai aparatai

Plokštelės:

Dantų plokštelės

Breketai.

  • Metaliniai breketai – tai dažniausiai naudojama breketų sistema pagaminta iš ypač aukštos kokybės metalo lydinių ir užtikrinanti puikius ortodontinio gydymo rezultatus.

metaliniai dantų breketai

  • Beligatūriniai breketai lyginant su kitomis breketų sistemomis išsiskiria estetiškesne išvaizda. Juos nešiojant galima rečiau lankytis pas gydytoją ortodontą, taip pat rečiau tenka šalinti dantis siekiant ištiesinti visą dantų lanką. Lyginant su įprastomis metalinėmis breketų sistemomis gydymas beligatūriniais breketais užtrunka trumpesnį laiką.
  • Safyriniai breketai – tai skaidrūs, natūralią dantų spalvą atspindintys dantų breketai, todėl jie yra beveik nepastebimi.

safyriniai dantų breketai

  • Keraminiai breketai yra baltos spalvos, todėl mažiau pastebimi. Vis dėlto lyginant su įprastais metaliniais breketais, gydymas keramikiniais breketais dažniausiai užtrunka keliais mėnesiais ilgiau.

keraminiai dantų breketai

Liežuviniai breketai – tai breketai, kurie klijuojami ant liežuvinių dantų paviršių, todėl išoriškai jie visiškai nepastebimi, atrodo labai estetiškai. Vis dėlto ir šie breketai turi keletą trūkumų: nešiojant liežuvinius breketus, sudėtingiau kokybiškai išvalyti dantis, jie gali dirginti liežuvio gleivinę, kuri yra jautresnė nei lūpų ar skruostų gleivinė. Deja, ne visi klinikiniai atvejai gali būti gydomi liežuviniais breketais.

Liežuviniai dantų breketai

Gydymo eiga:

Parinkus ir pritaikius ortodontinius aparatus, pacientui skiriami kontroliniai vizitai kas 4 – 8 savaites. Jų metu gydytojas – ortodontas atlieka aparatų korekciją ir aktyvaciją, stebi dantų ir sukandimo pokyčius, vertina gydymo efektyvumą. Šių vizitų metu gali būti atliekamos kontrolinės dantų radiogramos, paskiriamos burnos higienos procedūros.

Gydymo trukmė:

Ortodontinis gydymas vidutiniškai trunka nuo 18 iki 24 mėnesių. Tai priklauso nuo paciento amžiaus, pradinės būklės sudėtingumo, gydymui naudojamų aparatų bei pačių pacientų bendradarbiavimo. Gydymo trukmę prailginti gali paskirto gydymo režimo nesilaikymas ar praleisti vizitai. Gydant augančius pacientus, kai reikia modifikuoti žandikaulių augimą, gali prireikti kelių gydymo etapų ir kelių rūšių aparatų. Tokiais atvejais gydymas gali trukti 3 – 4 metus. Suaugusių pacientų ortodontinis gydymas trunka ilgiau nei įprastai. Kartais gali prireikti dantų šalinimo, o esant ryškioms žandikaulių dydžio anomalijoms kartu su gydymu breketais gali būti taikoma ir žandikaulių (ortognatinė) chirurgija.